RSI (Relative Strength Index) indikatorius

Techninis indikatorius Lyginamosios Jėgos Indeksas (Relative Strength Index, RSI) – tai osciliatorius, sekantis iš paskos kainos ir svyruojantis diapazone nuo 0 iki 100. Įvesdamas Relative Strength Index, J. Wilder rekomendavo naudoti jo 14 periodų variantą. Vėliau paplito ir 9 bei 25 periodų indikatoriai. Vienas iš populiarių Relative Strength Index indikatoriaus analizės metodų yra divergencijų, su kuriomis kaina sudaro naują maksimumą, o RSI nepavyksta įveikti prieš tai buvusio maksimumo, paieška. Tokia divergencija byloja apie kainų apsisukimo galimybę. Jeigu po to indikatorius pasuka į apačią ir nusileidžia žemiau savo dugno, jis užbaigia vadinamąjį „nepavykusį mostą“ (failure swing). Šis nepavykęs mostas yra laikomas greito kainų apsisukimo įrodymu.

Grafikų analizėje išskiriami tokie Relative Strength Index signalai:

• Viršūnės ir pagrindai Relative Strength Index indikatoriaus viršūnės paprastai formuojasi aukščiau 70, o pagrindai – žemiau 30, ir dažniausiai aplenkia viršūnių ir pagrindų darinius kainų grafike.

• Grafiniai modeliai Relative Strength Index dažnai sudaro grafinius modelius – tokius kaip „galva ir pečiai“ arba trikampiai, kurių kainų grafike gali ir nesimatyti

• Nepavykęs mostas (palaikymo arba pasipriešinimo lygio proveržis) Atsitinka, kai Relative Strength Index pakyla aukščiau prieš tai buvusio maksimumo (piko) arba nusileidžia žemiau prieš tai buvusio minimumo (dugno).

• Palaikymo ir pasipriešinimo lygiai Relative Strength Index indikatoriaus grafike palaikymo ir pasipriešinimo lygiai matomi net aiškiau nei kainų grafike.

• Divergencijos Kaip jau buvo sakyta aukščiau, divergencijos atsiranda, kai kaina pasiekia naują maksimumą (minimumą), bet jis nepasitvirtina nauju maksimumu (minimumu) RSI grafike. Tada dažniausiai įvyksta kainų korekcija Relative Strength Index indikatoriaus judėjimo kryptimi.

Jei RSI yra tarp 70 ir 30 pirkti nepatartina – tuo metu bulių ir meškų jėgos yra lygios – reikia laukti. Atsargus prekiautojai vietoj 70 ir 30 lygių gali nustatyti kritinėmis reikšmėmis lygius 80 ir 20. Bet tada, kai periodo reikšmės bus didelės, RSI grafikas per retai kirs kritinius lygius.

RSI nebus efektyvus trendų rinkoje (rinka, kur kaina juda tam tikra kryptimi: aukštyn/žemyn)

RSI indikatorius

Susiję įrašai

MACD indikatorius

Techninis slankiųjų vidurkių kirtimosi indikatorius (Moving Average Convergence/Divergence, sutrumpintai MACD) — tai dinamiškas indikatorius, parodantis dviejų slankiųjų vidutinių kainų sąryšį. MACD vaizduojamas kaip skirtumas tarp dviejų eksponentinių slankiųjų vidurkių (EMA) su 12 ir 26 dienų periodais. MACD efektyviausias, [...]

Rašyti komentarą:

Vardas (privaloma):
E-paštas (privaloma, nerodomas viešai):
Komentaras:

Copyright © 2024 Forex |